Dzień Osób z Niepełnosprawnością – 11.05.2018 / ZUS

Aktualności / 12.05.2018

W piątek, 11 maja 2018r. w chorzowskim Oddziale ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45 mieliśmy okazję aktywnie uczestniczyć w konsultacjach i szkoleniach organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością. ZUS zaprosił do udziału w tym dniu nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale też ich opiekunów, pracodawców, organizacje pozarządowe, księgowe, HR oraz przedstawicieli biur rachunkowych.

Z chęcią skorzystaliśmy z zaproszenia by opowiedzieć o dobrych praktykach przy zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Od początku swojej działalności firma Weindich zatrudnia osoby niepełnosprawne na wielu stanowiskach, nie zwracając uwagi na stopień niepełnosprawności i przełamując mit niepełnosprawności w pracy.

W ramach panelu „Niepełnosprawny pracownik okiem pracodawcy” wystąpił reprezentant HR Weindich Spółka Jawna. „Rekrutując pracowników pracodawca powinien kierować się dobrem firmy, wybierać najlepszych kandydatów pod względem ich przygotowania i kwalifikacji, a nie stopnia i rodzaju ich niepełnosprawności ze względu na odpisy i dotacje. Zatrudniamy osoby z lekkim, umiarkowanym oraz znacznym stopniem niepełnosprawności. Dla nas nasi Koledzy i Koleżanki są pełnosprawnymi i pełnowartościowymi współpracownikami – o kompetencjach, umiejętnościach i zaangażowaniu na najwyższym poziomie”. Opowiedzieliśmy także o dobrych praktykach w trakcie rekrutacji oraz o eliminowaniu barier przy zatrudnianiu `ON`. „Nasza firma jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych z upośledzeniem narządu ruchu. Wszystkie budynki są dostępne i przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Windy, szerokie drzwi, toalety oraz podjazdy ułatwiają funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. Umożliwiamy także wykonywanie pracy zdalnie, jeśli zezwala na to dany zakres obowiązków i zajmowane stanowisko” – dodał Michał Pachelski, HR Konsultant.

W kilku panelach uczestniczyło wiele osób, które mogły uzyskać kompleksowe informacje na temat aktywizacji osób niepełnosprawnych. Dodatkowo na stoiskach można było otrzymać pełną wiedzę z obszaru zatrudniania osób z niepełnosprawnością, dofinansowania takiej działalności i wskazania, gdzie można uzyskać wsparcie i pomoc.

Dodatkową atrakcją były stoiska z rękodziełem artystycznym wykonywanym w ramach warsztatów terapii zajęciowych i w ośrodkach wspierających osoby niepełnosprawne.

Comments are closed.