Konferencja – niepełnosprawni na rynku pracy

Aktualności / 06.06.2016

W dniu 1.06.2016 braliśmy aktywny udział w konferencji „Zakład Aktywności Zawodowej jako etap w zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej- dobre praktyki”.
Zabraliśmy głos jako „Rzemieślnik, który zatrudnia osoby niepełnosprawne” i wymieniliśmy zalety wynikające z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Konferencję otwarła Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Skowronek. Głównym tematem spotkania była prezentacja swoich doświadczeń i dobrych praktyk związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
Konferencja „Zakład Aktywności Zawodowej jako etap w zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej- dobre praktyki” odbyła się 1 czerwca 2016r. w Sali Marmurowej Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach przy ul. Ligonia.

Obok naszej firmy w konferencji udział wzięli przedstawiciele i członkowie śląskich ZAZów, Izby Rzemieślniczej, PFRON, Urzędów Pracy, Urzędu Marszałkowskiego i innych przedsiębiorców oraz organizacji zaangażowanych w zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Firma Weindich Spółka Jawna od początku swojego istnienia stawia na osoby niepełnosprawne.

Nasza firma w pełni przystosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych z upośledzeniem narządu ruchu. Wszystkie budynki są dostępne i przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Windy, szerokie drzwi, toalety oraz podjazdy ułatwiają im funkcjonowanie. Umożliwiamy także wykonywanie pracy zdalnie, jeśli zezwala na to dany zakres obowiązków i zajmowane stanowisko.

konferencja urząd konferencja urząd 1

Comments are closed.