Konferencja – szkolnictwo zawodowe

Aktualności / 13.11.2018

„Szkolnictwo zawodowe – szanse i perspektywy rozwoju” – pod takim hasłem odbyła się dzisiejsza konferencja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego przy ul. Henryka Dąbrowskiego 23 w Katowicach.

Konferencję otwarła Pani Anna Cekiera (zastępca dyrektora wydziału europejskiego funduszu społecznego z Urzędu Marszałkowskiego), która zaprosiła uczestników dzisiejszej konferencji do dzielenia się opiniami i nawiązywania współpracy z w/w. Po niej głos zabrał Pan Ryszard Genge (wiceprezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach), który nakreślił główne problemy związane z szkolnictwem zawodowym.

Kolejną osobą, która zabrała głos była Pani Beata Białowąs – Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Opowiadała o Rzemieślniczym systemie nauki zawodu jako modelu kształcenia dualnego.

O Śląskich Techno-stażach czyli o programie stażowym dla uczniów szkół branżowych z województwa śląskiego opowiadała wspomniana wcześniej Pani Anna Cekiera.

Przed ostatnia głos zabrała Pani Elżbieta Modrzewska (Menedżer ds. projektów edukacyjnych i rozwoju kadr KSSE S.A.), która opowiadała o Szkolnictwie zawodowym dla przemysłu i przykładach realizacji takich projektów na terenie aglomeracji śląskiej.

Na koniec głos zabrała przedstawicielka doradców zawodowych, psycholog i pedagog Pani Ilona Świerad, która nakreśliła praktyczne aspekty doradztwa zawodowego dla uczniów i ich rodziców.

Konferencja Urząd Marszałkowski

 

Comments are closed.