SPECJALISTA DS. ZAKUPÓW

Specjalista ds. zakupów to osoba odpowiedzialna za organizację i optymalizację całego łańcucha dostaw. Analizowanie stanów magazynowych i przewidywanie sytuacji kryzysowych wymaga pracy w dużym skupieniu. Dział zakupów to strategiczny dział w naszej firmie, a stanowisko specjalisty jest bardzo ważne. Od niego zależy jak atrakcyjnym asortymentem dysponują nasi handlowcy i czy wszystko trafi do nas na czas, co bezpośrednio przekłada się na wynik finansowy.
Głównym zadaniem zakupowca jest negocjowanie wszystkich warunków dostaw i transakcji tak, by były one jak najkorzystniejsze. Nasi zaopatrzeniowcy (kilkuosobowy dział) na bieżąco wyszukują i analizują oferty dostawców. Bardzo ważne na tym stanowisku są skrupulatność, terminowość oraz umiejętność nawiązywania, utrzymywania kontaktów oraz doskonalenie relacji ze sprawdzonymi dostawcami.
Pożądaną cechą jest umiejętność współpracy z pozostałymi działami wewnątrz firmy i skuteczność w pozyskiwaniu wiedzy na temat pojawiających się problemów.
Umiejętność analitycznego myślenia, biegła obsługa komputera (MS Office + MS Navision) i znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwią Ci pracę na tym stanowisku.

OPIS STANOWISKA:

  • Organizowanie oraz optymalizacja łańcucha dostaw dla asortymentu oferowanego przez spółkę;
  • Analiza rynku dostawców pod kątem pozyskania możliwie najkorzystniejszych warunków zakupowych dla sprzedawanego asortymentu;
  • Poszukiwanie dostawców nowych/alternatywnych w kraju jak i za granicą;
  • Aktywne poszukiwanie towaru podnoszącego konkurencyjność spółki;
  • Obsługa łańcucha dostaw począwszy od zamówień składanych przez handlowców, przez wyszukanie optymalnego źródła zakupu, negocjacje cen i pozostałych warunków zakupowych, ocena alternatyw, kontrola terminowości i jakości dostaw;
  • Ciągłe monitorowanie rynku dostawców;
  • Negocjowanie umów handlowych oraz warunków transakcyjnych z dostawcami w celu uzyskania możliwie najlepszych warunków zakupowych;
  • Analiza rotacji towarów magazynowych, dbałość o utrzymanie poziomu towaru magazynowego zapewniającą ciągłość sprzedaży przy jednoczesnej optymalizacji stanów magazynowych (koszty utrzymania magazynu);
  • Przewidywanie sytuacji kryzysowych i podejmowanie działań wyprzedzających dla eliminacji potencjalnych zagrożeń;

WYMAGANIA:

  • Doświadczenie na stanowisku kupca lub osoby odpowiedzialnej za zapewnienie ciągłości dostaw towarów (min. 1 rok);
  • Wykształcenie minimum średnie;
  • Dobra znajomość języka angielskiego (poziom B2);
  • Wysoko rozwinięte umiejętności negocjacyjne;
  • „Spryt handlowy”;
  • Pewność siebie i zdecydowanie w działaniu;
  • Skrupulatność i determinacja w osiąganiu ustalonych celów;
  • Asertywność, kreatywność i samodzielność;
  • Dobra znajomość pakietu MS Office;

MILE WIDZIANE:

  • Znajomość obsługi programu Microsoft NAV;
  • Znajomość branży przetwórstwa mięsnego i/lub gastronomii pod kątem oferowanego towaru / urządzeń;
  • Znajomość j. niemieckiego i/lub j. rosyjskiego;
  • Prawo jazdy kat. B;

OFERUJEMY:

  • Pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku, w dynamicznym zespole;
  • Ciekawą pracę na samodzielnym stanowisku oraz atrakcyjne wynagrodzenie;
  • Możliwość rozwoju zawodowego;
  • Udział w wydarzeniach branżowych (targi, prezentacje);

Aplikacje prosimy przesyłać za pomocą formularza aplikacyjnego lub na adres mailowy:
[email protected]

W CV prosimy zamieścić klauzulę:

Zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016, poz. 922 z późn. zm.) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko objęte ogłoszeniem oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na inne stanowiska we wszelkich innych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez Administratora Danych Osobowych obecnie oraz w przyszłości.

Informacja dla kandydatów:

Administratorem danych jest Weindich sp. z o.o. z siedzibą Chorzowie (41-503), ul. Adamieckiego 8. Dane zbierane są dla potrzeb obecnej rekrutacji, a w przypadku wyrażenia przez Panią/Pana wyraźnej i dobrowolnej zgody także dla potrzeb przyszłych rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest dobrowolne ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i wymaga Pani/Pana wyraźnej zgody.